Chcete si stáhnout zdarma aktualizaci na Windows 10, ale v nabídce na stažení čtete, že musíte čekat dny až týdny, než bude systém připraven?

Microsoft uvolňuje aktualizace postupně, protože kdyby ji chtěli stáhnout všichni najednou, spadnou jim servery. Takže po odsouhlasení se stažením, jste zařazeni do jakéhosi pořadníku. Pokud ale nechcete čekat, můžete aktivovat stažení aktualizace manuálně a hned.

windows 10

Jak na to:

1. Nejprve je nutné jít do Windows Update (můžete použít hledání) a následně nainstalovat všechny důležité aktualizace. A dle potřeby restartovat počítač. Pokud nemáte k dispozici žádnou důležitou aktualizaci, přejdeme na další krok.

2. Přejděte do složky: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download. Z této složky vymažte veškerý obsah. Bude-li se vás systém ptát zda si přejete obsah smazat, potvrďte.

3. Spustíme příkazový řádek jako správce. Klikněte na Start a do vyhledávacího pole zadejte „cmd“. Až se vám program cmd ve vyhledávání objeví, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte Spustit jako správce.

4. Do příkazového řádku napište přesně toto: wuauclt.exe /updatenow a poté stiskněte enter pro potvrzení.

5. A je hotovo. Ač se v příkazovém řádku zdá, že se nic nestalo, zavřete ho a podívejte se znovu do Windows Update. Zde už by jste měli vidět Stahování Windows 10.

 

Pokud jste vše udělaly správně, a aktualizace se nestahuje (stalo se mi to již u jednoho stolního PC, u notebooku nebyl zatím problém), Stáhněte si tuto aplikaci přímo od Microsoftu. Vyberte verzi podle vašeho systému 32 nebo 64bit (najdete to ve vlastnostech počítače). Po spuštění programu již jen následujte průvodce…

 

Aktualizace samozřejmě nějakou chvíli bude trvat, ale týdny to nebudou 😉