Je to už nějaký čas, co společnosti Google a Microsoft, zrušili možnost založení e-mailu na vlastní doméně zdarma. Momentálně je tato služba u nich placená. Alternativou je například ZOHO mail, který má ovšem složitější rozhraní a češtiny co by se za nehet vešlo. Pokud ale chcete e-mailovou adresu na vlastní doméně, nově máte možnost, založení takové schránky na Seznam.cz, kde si ke své doméně můžete zřídit zdarma až 10 emailových schránek.

Jak si schránku ve tvaru například jmeno@mojedomena.cz založit?

Nejprve je nutné, vlastnit nějakou doménu. V mém případě „liborkovar.cz„. Pokud doménu vlastníte, zaregistrujete jí na adrese mojedomena.seznam.cz, kde se musíte nejprve přihlásit již existujícím účtem na seznamu. Po přihlášení se vám objeví formulář pro zadání vámi vlastněné domény.

V dalším kroku, dostanete za úkol, přidat MX DNS záznamy na vaší doménu. To provedete v nastavení vaší domény u vašeho registrátora. Po přidání záznamu, již stačí na seznamu pouze ověřit, že jste záznamy na doménu přidali (Změna na doméně může chvíli trvat. U mě to bylo asi půl hodiny).

Po úspěšném ověření, již můžete vytvářet vámi požadované adresy (maximálně 10 adres). Po vytvoření se odhlaste, a přihlaste se vámi vytvořenou novou adresou na vaší doméně.

e-mail na vlastni domene seznam

Rozhraní emailové schránky je samozřejmě zcela totožné s tou, kterou ze seznamu znáte. Přihlašovat se s vaší novou emailovou schránkou můžete nejen do emailu, ale do všech služeb seznamu.