Poslední dobou se mi ozývá čím dál více lidí, kterým se nedaří po spuštění počítače přihlásit ke svému účtu ve Windows 7 nebo Vista. Zajímavé je, že ve všech případech tito zákazníci používali, nebo pár dní před tím nainstalovali antivirový program AVG.

Pokud se i vám při pokusu o přihlášení objevila chybová hláška

Službě Služba Profil uživatele se nepodařilo přihlášení. Nelze načíst profil uživatele.

nezoufejte. Zde je návod jak profil opravit bez ztráty jakýchkoliv dat.

UPOZORNĚNÍ: Pro opravu chyby budete muset upravit pár údajů v registru Windows. Dávejte dobrý pozor aby jste upravili opravdu jen to, co je zde uvedeno. V případě nesprávné úpravy registru, mohou nastat závažné problémy se systémem. Pokud se do toho nechcete pouštět sami a jste z Ústí nad Orlicí nebo okolí, neváhejte mě kontaktovat.

 

Jak na opravu:

 1. Budete se muset přihlásit účtu s právy administrátora. Pokud máte pouze jeden účet, zřejmě práva máte. Protože není možné se přihlásit klasickým způsobem, budete se muset přihlásit v nouzovém režimu. Pro přihlášení v nouzovém režimu vypněte počítač. Poté počítač opět zapněte a ještě než se zobrazí logo Windows stiskněte klávesu F8 (nebo mačkejte klávesu opakovaně). Poté se vám zobrazí rozšířené možnosti spuštění. Zde vyberte spuštění v Nouzovém režimu. Počítač bude chvíli pracovat, až se vám zobrazí nevzhledně vyhlížející plocha.
 2. Až se vám rozběhne počítač, spustíte editor registru. Klikněte na tlačítko start a do vyhledávacího pole zadejte „regedit“ a poté stiskněte „Enter“.
 3. V editoru registru se nyní musíme dostat k podklíči ProfileList. K němu se dostanete postupným rozbalováním „složek“ v levém sloupci. Cesta k podklíči je: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList.
 4. Nyní vyhledejte složku která začíná řetězcem S-1-5 a pokračuje dlouhým číslem. Tyto složky by jste tam měli mýt dvě, z nichž jedna je s příponou .bak.
 5. Zkontrolujeme, že se jedná o profil který chceme opravit. Klikněte na jednu z těchto dvou složek a následně v okně na pravé straně otevřete položku ProfileImagePath. V řádku „Údaj hodnoty“, by jste měli vidět za posledním lomítkem název vašeho účtu. Poté klikněte na OK.ProfileImagePath
 6. Pravým tlačítkem myši klikněte na složku bez přípony .bak a poté klikněte na přejmenovat. Na konec toho dlouhého čísla napište třeba .ba a stiskněte Enter. ba
  Pokud složku bez přípony .bak nevidíte, pak přeskočte na další krok.
 7. Nyní klikneme na složku s příponou .bak pravým tlačítkem myši a dáme přejmenovat. Z názvu odstraňte pouze příponu .bak a stiskněte Enter.
  bak pryč
 8. Nyní klikněte na složku bez přípony .ba a v pravém okně otevřete položku RefCount. Zde přepište Údaj hodnoty na „0“. Poté klikněte na OK.
  refcoutn
 9. Následně otevřete v pravém okně položku State a Údaj hodnoty opět přepište na „0“ a stiskněte OK.
  state
 10. A máme hotovo, nyní zavřete editor registru a restartujte počítač. Následně už by mělo být vše v pořádku.